Що таке домашнє насильство

Насильство в сім’ї– будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному та психічному здоров’ю.

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Домашнє насильство означає всі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, які відбуваються в лоні сім`ї чи в межах місця проживання або між колишніми чи теперішніми подружжями або партнерами, незалежно від того, чи проживає правопорушник у тому самому місці, що й жертва, чи ні або незалежно від того, чи проживав правопорушник у тому самому місці, що й жертва, чи ні.(ст.3 Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами)

Продовжити читанняЩо таке домашнє насильство

Небезпечні челенджі в Інтернеті. Як вберегти дитину.

Цифрове середовище, зокрема мережа Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Через глобальний вплив COVID-19 та воєнний стан  в Україні  діти проводять все більше часу в Інтернеті. Зауважуємо, що право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Разом з тим, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо існуючих ризиків в цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Діти мають право отримувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, громади загалом. Комунікація у віртуальному просторі має свої особливості. Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, бесконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя дітей, зокрема:

Продовжити читання “Небезпечні челенджі в Інтернеті. Як вберегти дитину.”

Поради батькам щодо запобігання конфліктам і домашньому насильству

 1. Насамперед потрібно пам’ятати, що ця кризова ситуація не буде вічною.
 2. Щоранку, прокинувшись, казати собі якусь мотивуючу фразу.
 3. Планувати свій день, виходячи зі своїх потреб: це і спільний час з рідними, і час для свого хобі, працювати в городі, професійні завдання.
 4. Фізична активність (зараз вона просто необхідна!). Підтримує наш психологічний і емоційний стан, зводять до мінімуму виникнення депресії та надмірної тривоги.
 5. Розподілити між собою ролі. Намагайтеся проговорити і навіть прописати обов’язки. В кожного тоді буде своя відповідальність, повага до іншого. Це допоможе знімати навантаження на одну людину і згуртовувати вашу сім’ю.
 6. Для збереження доброго партнерського стосунку не забувайте про слова вдячності, підтримки, компліменти.
 7. Домовитися про час, щоб дозволити собі трохи відпочити.
 8. Домовитися про правило «стоп» – якщо хтось відчуває, що йому забагато, то може просто сказати «стоп» і таким чином зупинити напругу, що зростає в тій чи іншій ситуації.
Продовжити читанняПоради батькам щодо запобігання конфліктам і домашньому насильству

Алгоритм дій для батьків смт. Цукурине щодо зарахування учнів до ЗОШ №6

 1. Зразки заяв (про переведення та/або відрахування зі школи);
 2. Перелік документів (особова справа, медичні документи);
 3. Електронна адреса школи – selidovo-school6@ukr.net;
 4. Контактна особа з питань зарахування та надання консультацій з питань організації освітнього процесу– Павлюкович Світлана Миколаївна, директор школи, контактний телефон – +380502767537.

Заняття з елементом тренінгу у 4-В

З учнями 4 -В класу практичним психологом ВЯЗЬМІНОЮ Яною проведено заняття з елементом тренінгу метою якого було зменшення впливу стресогенних факторів пов’язаних із переходом до середньої ланки та підвищення рівня розвитку пізнавальних процесів, саморегуляції.

Продовжити читання “Заняття з елементом тренінгу у 4-В”