“Всесвітній день без автомобіля”

22 вересня – всесвітній день без автомобіля. Цього дня пропонують залишити авто вдома та скористатись іншими видами транспорту – громадськими чи велосипедом.

“Всесвітній день без автомобіля”, щорічно відзначається 22 вересня в багатьох країнах. Він проводиться задля пропаганди ідей пішого та велосипедного пересування. Ще одна мета заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами.

В Україні “День без автомобіля” офіційно не відзначається, однак такі акції проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в деяких містах країни.

Традиція проводити День без автомобілів почалася в Англії в 1997 році, а ще через рік відбулась у Франції. Тоді цей день відзначили всього близько двох десятків міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст у 35 країнах світу. Зараз, за приблизними оцінками, в акції щороку беруть участь більше 100 мільйонів людей в 1,5 тисячах міст світу. Великі міста багатьох країн у цей день скорочують використання автомобілів для поїздок по місту на користь трамвая, тролейбуса, автобуса, метро та інших видів транспорту. В деяких містах рух приватних автомобілів просто забороняють.

Щоб зрозуміти, чому Всесвітній день без автомобілів настільки важливий, треба зрозуміти, як саме автомобілі забруднюють навколишнє середовище.

Багато хто з нас вже зараз розуміють, що двигуну внутрішнього згоряння, котрий працює на перероблених нафтопродуктах, є безліч прекрасних і перспективних альтернатив. Це не тільки нові технології, які приходять на зміну бензиновим і дизельним двигунам, але і добре забуті старі – велосипеди, громадський транспорт і піші прогулянки. У багатьох з нас це може викликати іронічну посмішку, проте давайте задумаємося і спробуємо провести тільки один день без використання особистого автотранспорту. Цим ми неодмінно внесемо істотний внесок не тільки в наше власне здоров’я, здоров’я наших дітей і близьких, але здоров’я нашої рідної планети, позитивно впливаючи на оточуючу нас екологію!