Засідання творчої групи вчителів англійської мови Селидівської ЗОШ I –III ступенів №6

28.10.2021 в Селидівській ЗОШ I –III ступенів №6 пройшло засідання творчої групи вчителів англійської мови та  обговорення проблеми “Формування  ключових компетенцій європейської мовної освіти”.

Україна прагне увійти до європейської спільноти. Щоб стати європейцями по духу, необхідно зрозуміти і засвоїти ті світоглядні цінності і принципи, за якими вони живуть. Розуміння сутності «європейського виміру» досить широке. Воно базується на усвідомленні спільної європейської належності і сприйнятті Європи як єдиної історично-соціальної, культурної, економічної, політичної і екологічної системи. Тому вчителі англійської мови розуміють, як важливо на уроках іноземної мови розвивати не тільки комунікативні навички, а і формувати відчуття європейської належності , полікультурності та громадянськості, розвивати  почуття відповідальності за спільне майбутнє.

             Керівниця творчої групи Савченко Л.В. ознайомила колег з онлайн платформою eTwinning Plus як дієвим інструментом для розвитку ключових компетентностей учнів. Основною метою діяльності eTwinning Plus є сприяння налагодженню партнерських відносин між європейськими школами та розвиток різних форм співпраці між школами, що використовують інформаційно-комунікаційні технології. Спілкуючись із партнерами з багатьох країн, учень має унікальну можливість вчити не лише одну, а одразу кілька іноземних мов. До обговорення долучились усі вчителі, вислововили  власне бачення участі школи у цьому проекті.

        Так Зубенко І.В. зазначила, що міжнародні проекти  можуть дати дітям можливість дослідити інші країни за допомогою іноземної мови. Це буде мотивуючим фактором  у вивченні мови, вдосконаленні мовленнєвих навичок, щоб мати можливість спілкуватися та пізнавати людей з різних країн. Молодий вчитель Лемєшевська А.С. підтримала ідею участі у міжнародних проектах, де учні зможуть розвивати свої вміння читати, писати, слухати і говорити. Найкраще ці вміння можна розвинути на практиці. І саме участь у міжнародній програмі дозволить зробити це найефективніше. Через проведення скайп-конференцій, онлайн-опитувань; презентацій своїх країн іншим учасникам; створення спільних онлайн-книг, відео, мультфільмів, пісень чи інших продуктів творчості; проведення конкурсів на найкращий плакат, слоган, рецепт національної страви тощо (іноземною мовою). У межах проекту діти будуть навчатися досліджувати інформацію, критично оцінювати її, порівнювати – як це відбувається в нашій країні і як це в інших, щоб скласти власну думку.