Майстер клас «Мак пам’яті»

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України.

Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Поруч із квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни – 1939–1945 – та гасло “Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
Рекомендується виготовляти стилізовані червоні маки з паперу або тканини та розміщувати на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця. Використання маків великого розміру або зображень на великих площинах: біг-бордах, сіті-лайтах, стелах, дошках, інших носіях як оздоблення класів, залів чи публічного простору залишається на розсуд організаторів за умови збереження гідної пошани до цього символу.
Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.
Поліграфічні та відеоматеріали про мак пам’яті
• Відео, як зробити мак пам’яті: https://mega.nz/#F!0sBCgT7Q!GurzNQkTiNdFoETpXSVing
• Схема, як зробити мак пам’яті: https://mega.nz/#F!EtJH3DzT!7rHWR_BjEZvAH7_oM6vsfA
• Маки пам’яті з гаслом “Ніколи знову”: https://mega.nz/#F!IwABzIyC!-GywI2-rOKbLMDcwy89GCg
• Маки пам’яті з гаслом “Пам’ятаємо. Перемагаємо”: https://mega.nz/#F!Z8BlEQwY!LIOQJmkpboqja_ouQlTaBg