Освітній процес за технологією дистанційного навчання: рекомендації батькам

Пам’ятайте, що дистанційне навчання — це не канікули. Намагайтеся правильно організувати робочий день дитини, щоб повернення до школи відбулося максимально комфортно.

Разом із дитиною створіть її режим дня й розклад. План — половина справи. Це допоможе дитині зорганізуватися, а ще — сприятиме розвитку в неї навичок тайм-менеджменту.

Під час складання режиму дня беріть до уваги розклад уроків, запропонований закладом. Передбачте відпочинок між навчальними заняттями.

Ознайомтесь із графіком освітнього процесу в класі, де навчається ваша дитина.

Налаштуйте комунікацію з класним керівником та педагогами через телефон, соціальні мережі, чати тощо.

Стежте, аби дитина працювала відповідно до розкладу уроків, виконувала всі завдання вчасно, не допускайте відставання. Спробуйте опанувати хоча б один урок спільно з дитиною.

Якщо треба виконати завдання і надіслати відповідь учителю, проконтролюйте дитину.

Не намагайтеся підмінити вчителя: спонукайте свою дитину за необхідності звертатися по допомогу до вчителя. Однак підтримуйте дитину, коли вона намагається самостійно розв’язати складне завдання.

Не сваріть дитину, якщо вона щось не зрозуміла. Порадьте перечитати підручник або обговорити проблему з учителем під час онлайн-консультацій.

Якщо виникають запитання, поспілкуйтесь з учителем, щоб отримати відповідь.

Стежте за навчальним навантаженням дитини під час онлайн-навчання.

Обов’язково виконуйте разом з дитиною вправи для очей.

Якщо дитина залишається вдома на самоті, обов’язково нагадуйте їй правила безпечної поведінки. Проговорюйте її дії у разі виникнення надзвичайної або аварійної ситуації, травмування, отруєння, пожежі. Обговорюйте правила безпечної роботи в інтернеті тощо.

Власним прикладом мотивуйте дитину до самодисципліни.

Підтримуйте дитину й пам’ятайте, що дистанційне навчання — гарна нагода не лише навчатися, а й просто бути разом.