Як знайти спільну мову підлітку зі своїми батьками?

Дуже часто батькам важко знайти мову зі своєю дитиною, а підлітку важко зрозуміти батьків, і в результаті виникають конфлікти. Проблеми у спілкуванні батьків та дітей безперервно супроводжують їх відносини.  Майже  в кожній сім’ї трапляються конфлікти та проблеми в стосунках між батьками та дітьми. Від цього нікуди не подітися, але розрив між поколіннями суттєвий і дає про себе знати. Труднощі в спілкуванні з батьками  – це не обов’язково безвихідь. Ти можеш знайти інший шлях.

     Чому виникають протистояння з батьками?

     Твоїм батькам може бути важко пристосовуватися до того, як ти міняєшся й перетворюєшся в людину, яка вже може самостійно приймати рішення й має свій власний погляд. Звичайно, батьки радіють, що ти мужнієш, стаєш самостійним, просто вони сприймають тебе ще як дитину, про яку вони піклувалися й ростили, і за яку в дитинстві приймали більшість рішень. З часом вони звикнуться, що ти вже не маленька дитина та маєш право на власну думку, і що твій погляд на речі може відрізняти від їхнього. Постарайся порозумітися з батьками та знайти спільну мову, компроміс завжди можливий.


              Що зробити, щоб тебе розуміли батьки?

     По-перше, задумайся: ти вважаєш себе дорослою, а ображаєшся – то по-дитячому! Може, батьки мають рацію? Не буває так, щоб людина раптом взяла й подорослішала. Фізіологічно ти змінюєшся, причому стрімко, але почуття й емоції так просто не змінити. Вони часто залишаються дитячими, у цьому вся біда. Є й інша сторона домашнього нерозуміння. Давай проведемо експеримент. Розкажи вголос про будь-який зі своїх конфліктів  батькам. А тепер згадай, скільки разів ти вжила слова «я» і «мене». Запитаєш, чи має значення, які слова говорити? Діти часто бачать тільки себе й свої власні проблеми, а про чужих не думають. Але доросла людина думає й про інтереси інших, намагається зрозуміти чужу точку зору. Ти зможеш сміливо назвати себе дорослою лише тоді, коли сама почнеш турбуватися про батьків, а не навпаки. Тільки так ти зумієш довести, що вже не маленька  дитина, а доросла, серйозна особистість.

          По-друге, перш ніж заводити сварку з батьками ЗУПИНИСЬ і ПОДУМАЙ.  Спілкування з батьками можна порівняти до водіння автомобіля. Коли ти за кермом і бачиш на дорозі перешкоду, то не здаєшся, а шукаєш інший шлях.

          По-третє, уникай двозначних фраз. Пам’ятай, що деколи батьки розуміють твої слова зовсім інакше.

По – четверте, ти повинен показати, що тобі можна довіряти, що ти тримаєш слово! Наприклад, твої батьки вимагають, щоб ти негайно прибрав кімнату, але саме зараз показують твій улюблений фільм. Домовся з батьками, що, одразу після перегляду фільма ти прибереш у своїй кімнаті, і дотримайся свого слова. Вони зрозуміють, що ти дійсно можеш тримати слово і будуть тобі довіряти більше.     Отже,  не забувай, що твої батьки теж були підлітками, і вони, можливо, відчували теж саме, що й ти зараз, тому ти завжди можеш спитати в них поради та дізнатися, як вони вирішували свої підліткові проблеми.