Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» – голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань.

Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Скупа чоловіча сльоза навертається на очі ветерана. Головне, щоб це більше не повторилося. «Щоб не повторилося», – відлунює в наших серцях.

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation) відзначається 11 квітня. Цю пам’ятну дату встановлено за рішенням Організації Об’єднаних Націй 11 квітня тому, що саме в цей день у 1945 році в’язні концтабору Бухенвальд (“Буковий ліс”), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання.

З метою належного вшанування громадян України, які під час Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань, пам’яті про загиблих у Селидівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 проведено тематичні виховні заходи щодо Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів, що відзначається 11 квітня 2017:

  1. Виступ лекторської групи старшокласників
  2. Інформаційна п’ятихвилинка на загальношкільній лінійці.