Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Згідно наказу відділу освіти Селидівської міської ради №153 від 29.03.2017 «Про проведення місячника протипожежної безпеки в закладах освіти міської ради» та з метою поліпшення пожежної безпеки об’єкту закладу освіти Селидівської міської ради і пропаганди знань пожежної безпеки серед працівників, учнів і вихованців у школі з 10.04 по 14.04.2017 проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.

Завданням цього тижня було поглибити інформованість і знання учнів з життєво необхідними знаннями і вміннями, і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки.

Сьогодні проблема безпеки розглядається як базисна потреба людини, тому на школу покладається відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя. Отже, колективом школи протягом Тижня безпеки життєдіяльності проведено ряд виховних заходів:

  1. Загальношкільна лінійка, на якій заступник директора з виховної роботи Романенко Т.А. повідомила учням школи про проведення Тижня безпеки життєдіяльності з 10.04 по 14.04.2017.
  2. Книжкова виставка «Я обираю здоровий спосіб життя».
  3. Конкурс малюнків «Скажімо НІ пожежам»
  4. Показ відеороликів учням 5-11 класів щодо протипожежної безпеки «Вогонь – друг, вогонь – ворог».
  5. Виступ агітбригади ДЮП з інформаційною хвилиною «Вогонь друг – вогонь ворог».
  6. Вікторина «Попереджений – захищений» для учнів 7-х класів.
  7. Учителі-класоводи і класні керівники провели:

7.1. Бесіди з учнями 1-11 класів щодо безпечної поведінки учнів у школі і вдома або на вулиці.

7.2. Виховні години: «Поведінка дитини в екстремальній ситуації з незнайомими людьми на вулиці» (2-В клас), «Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває!» (5-В клас); «Захисти своє життя. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях» (10 клас); «Причини виникнення пожеж. Безпечна поведінка вдома» (1-Б клас); «Пожежники на захисті життя і здоров’я людей» (3-А клас); «Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати» (4-Б клас); «Небезпека від вогню» (3-Б клас);м«Як уникнути пожежі» (1-А клас); «Пам’ятати усім варто – небезпечні з вогнем жарти» (4-А клас); «Вогонь – друг, вогонь – ворог» (6-Б клас), «Причини виникнення пожеж» (2-Б клас)..

7.3. Вікторина «Бережи себе» (1-В клас).

7.4. Бесіда з елементами вікторини «Про безпеку не забудь, коли ти вирушаєш у путь!» (5-А, 5-Б класи).

7.5. Прес-конференція «Пожежна безпека» (3-В клас).

7.6. Ділова гра «Вогонь – наш друг чи ворог?» (2-А клас).

7.7. Квест-гра «Моє безпечне життя».

7.8. Перегляд відеоролику «Обережно, вогонь» з подальшим обговоренням та бесіда «Безпека життєдіяльності під час виникнення пожежі у квартирі» (9-ті класи).

Загалом виховними заходами охоплено всю школу.

У більшості дітей середнього та старшого віку є навички користування побутовими електроприладами (телевізорами, магнітофонами, прасками, чайниками). Учні знають номер телефонів пожежної частини (101), міліції (102), швидкої допомоги (103), вміють користуватися ними у випадку необхідності. Свої дії діти закріплюють у дидактичних іграх та сюжетно-рольових іграх, всі ситуації супроводжуються розповіддю, показом, демонстрацією та поясненням вчителів про небезпеку та наслідками зневажливого поводження з ними. Педагоги піклуються про те, щоб перед учнями розкрився зміст дії, її ціль та засоби вирішення, і по можливості пропонувати дітям самостійно шукати рішення поставлених завдань. Вчителі дуже ефективно попрацювали над тим, щоб діти засвоїли правила, чого не слід робити.