Увага! Діти на дорозі!

Інформація про проведення оперативно–профілактичних заходів «Увага! Діти – на дорозі» по Селидівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 і Цукуринській філії Селидівської загальноосвітньої роботи І-ІІІ ступенів №6

Згідно наказу відділу освіти № 342 від 29.08.2016 «Про проведення профілактичних заходів «Увага! Діти на дорозі» та з метою проведення комплексу профілактичних заходів щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму напередодні та в перші дні 2017 – 2018 навчального року, удосконалення форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх учасників дорожнього руху на початку вересня стартував Всеукраїнський місячник «Увага! Діти – на дорозі!».

Основна ідея місячника – максимальне запобігання профілактичних заходів з попередження дорожньо-транспортного травматизму, визначила мету заходу:

  • ознайомлення та продовження вивчення Правил дорожнього руху;
  • узагальнення та поширення досвіду з профілактики дитячого травматизму на дорогах;
  • вплив на усвідомлення дітьми необхідності дотримання Правил дорожнього руху;
  • виховання дисциплінованості та уваги.

Перед початком місячника склали план спільних дій на 2017-2018 навчальний рік з місцевим підрозділом Національної поліції України.

Єдині уроки Правил дорожнього руху проведені 1 вересня 2017 року, було охоплено 649 учні.

Основні теми виступів були про те, що дорога завжди небезпечна, про статистичні дані нещасних випадків, як запобігти небезпеки на дорозі.

У навчальному закладі було складено план заходів протягом місячника.

Під час проведення оперативно-профілактичних заходів класними керівниками проведені виховні заходи щодо профілактики дорожньо-транспортного травматизму:

  • виховні години: «Знай і виконуй правила дорожнього руху» (1-А), «Дії у небезпечних ситуаціях» (1-Б), «Основні правила поведінки учнів на вулиці і дорозі» (2-А), «Безпека на дорозі – безпека життя» (2-Б), «Правила безпеки переходу вулиці, перехресть. Пішохідні переходи» (3-А), «Знай правила дорожнього руху» (3-Б), «Безпека на дорозі – безпека життя» (3-В), «Пішохід і дорога» (4-Б), «Знай і виконуй правила дорожнього руху» (4-В), «Дотримання правил дорожнього руху – запорука твого здоров’я» (5-А,Б);
  • години спілкування: «Знай правила дорожнього руху та дотримуйся їх»(5-В), «Дотримання правил дорожнього руху – запорука твого здоров’я» (6-А, Б, В; 7–А, Б), «Аби зберегти життя, дотримуйся правил дорожнього руху» (8 – А), «Як діяти в небезпечних ситуаціях?» (8 – Б), «Неуважність на дорозі – небезпека для життя» (9 – А, Б), «Дотримуйся и виконуй правила дорожнього руху» (10), «Знай і виконуй правила дорожнього руху» (11);
  • шоу – вікторина для учнів 2-4 і 5-6 класів (представники ЮІР) «Мій друг – дорожній рух»;
  • інформаційна хвилинка для учнів 2-4, 5-7 класів (учнівське самоврядування школи) «22 вересня – День без автомобілів».

З 20 серпня по 20 вересня 2017 року в Цукуринській філії Селидівської ЗОШ І – ІІІ ст. №6 було проведено ряд заходів профілактичного характеру.

01.09. відбувся Єдиний урок з Правил дорожнього руху.

Метою заходу було поглибити знання учнів з ПДР; формування уяви школярів про безпеку дорожнього руху під час пересування по вулицям та дорогам; закріпити основні правила пішохода з метою попередження дитячого травматизму.

Гра – вікторина: “Країна – Світлофорії”, “Мій друг – дорожній рух”, “Дорожня грамота” – можливість показати свої знання та отримати заохочувальні призи. Команда – переможець прокоментувала Пам’ятки батькам та Пам’ятки дітям, які отримали під час виховної години. Учні у віршованій формі ще раз нагадали Правила дорожнього руху.

Учні демонструють готовність і бажання бути законослухняними, чемними, дотримуватись ПДР.

Під час виховних годин вчителі використовували різноманітні форми та методи роботи з дітьми такі як перегляд відеосюжетів, формулювання проблемних питань, складання пам’яток, читання та обговорення казок, відгадування загадок, інсценізації, виконання практичних завдань, різноманітні ігри, вікторини, тренінгові вправи.

Педагогом-організатором підготовлено виступ шкільної агітбригади “Зі знаками дружи – не знатимеш біди”.

Під час практичного заняття з медичною сестрою діти мали можливість ознайомитися з правилами надання першої допомоги потерпілому під час дорожньо-транспортних пригод.

20.09.2017 у Цукуринській філії Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 і 22.09 2017 у Селидівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 на загальношкільних батьківських зборах обговорено питання безпечного руху учнів з дому до школи. Ухвалили рішення про систематичну роботу батьків щодо профілактики дитячого дорожньо – транспортного травматизму. Особливу увагу при проведенні оперативно – профілактичних заходів “Увага! Діти на дорозі!” вчителі звернули на спілкування з дітьми, оскільки саме у дитячому віці формується не лише основи безпечної поведінки на дорозі і вулицях, а й правосвідомості загалом.

Різноманітною за змістом і формою профілактичною роботою з питань попередження дорожньо-транспортного травматизму було охоплено 100% учнів Цукуринськой філії та Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6.