Осінні екскурсії

В Селидівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 розпочалися навчальні екскурсії.

Проходять вони цікаво та продуктивно.

  1. З метою розвитку пізнавальної, комунікативної, творчої компетентностей учнів шостих класів, класні керівники провели пошукову екскурсію до міського парку. Діти раділи і осінньому сонечку, і різнокольоровим краєвидам, і барвистому листопаду. А також з натхненням збирали матеріали для гербаріїв, виробів із природного матеріалу, малюнків за мотивами осені.
  1. Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає залучати до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній смак і самостійність суджень дітей. Учні 8-Б класу з метою знайомства з літературою рідного краю відвідали Центральну міську бібліотеку для дорослих, де вони познайомилися з правилами користування бібліотекою, дізналися про багатство бібліотечного книжкового фонду, вчилися користуватися словниками, довідниками, енциклопедіями. Познайомилися з книжковим фондом бібліотеки, з правилами користування книгою та бібліотекою. В ході екскурсії діти ознайомилися з куточком користувача Інтернету.

З метою знайомства з Селидівським центром зайнятості учні 8-Б класу дізналися, що центр зайнятості – це спеціальна служба, створена для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій. Спеціаліст центру Євсюкова С.С. провела екскурсію по відділах та секторах центру зайнятості. Учні ознайомились з інформаційними матеріалами, послугами служби зайнятості. Дуже цікавою для школярів була інформація з описом професій нашого міста.

  1. 30 жовтня учні 5-А класу провели віртуальну екскурсію по визначним місцям Донеччини. Особливий інтерес викликала нещодавня екскурсія-подорож учнів класу зі своїми батьками до Святогір’я. Вони поділилися своїми враженнями після відвідування печер, продемонстрували фото та короткі відео. Чудова погода, прекрасні краєвиди і море позитива. Учні дізналися про давній монастир, вирубаний кілька століть тому в крейдяних скелях, що нависають над рікою. Місце це називають Святими горами. Монастир виник від Києво-Печерської лаври — монахи- відлюдники, які пішли з Дніпра на схід в чорні ліси понад Дінцем, виявили на річці неприступні скелі і тут стали видовбувати келії. Датують ці події XIII століттям.

Осінь… Опале листя кружляє довкола ніг… Холоднуватий вітерець змушує нас одіти теплий одяг. Після дощу повітря свіже-свіже. Усі метушаться, кудись спішать: хтось на роботу, хто на навчання, а наші учні збирають найкрасивіше опале листя та позмагаються з однокласниками хто знайшов найбільший та найгарніший кольоровий листок. Кожна ж пора року залишає свій слід в нашому парку: літо – шум густого листя, зима – тишу доріжок, весна – веселий дзвін струмків, а осінь – обсипує золотом. Добре гуляти з друзями по осінніх алеях парку, усипаним різнокольоровими листками. Вони шарудять і над головою, і під ногами. Ось круглий липовий листочок, а різьблений ось – кленовий. Які кумедні у нього зубчики… Збираємо їх і кидаємо високо вгору – це салют осені.

  1. Екскурсія до міської дитячої бібліотеки учнів 2-а, 2-б, 2-в класів

Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями,прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Читати систематично й осмислено дітей навчає школа, а бібліотека допомагає залучати учнів школи до читання книжок, пропагує книгу, розвиває художній смак і самостійність суджень дітей. У зв’язку з цим бібліотека приділяє велику увагу пошуку активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у школярів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними. Саме з цією метою підчас канікул в міскій бібліотеці було організовано пізнавально – оглядову екскурсію для учнів 2-х класів .

У світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекали бібліотекарі, які завжди раді своїм маленьким відвідувачам. Бібліотекар розповіла про бібліотеку, познайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, розповіла їм про систематичний каталог, ознайомила з тематичними полицями дитячого фонду, а також проінформувала про нові надходження літератури для дітей. Також учні мализмогу трохи пограти в цікаві, пізнавальні ігри, які проводила бібліотекар з маленкими помічницями.

Цікавим доповненням екскурсії стала захоплююча лялькова вистава.

Весело та радісно було в цей день в бібліотеці. Діти, які побували на екскурсії мали змогу записатися до бібліотеки і взяти книжки додому. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія.