Екскурсія до Селидівського міського суду

Учні 7-8 класів Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 завітали до Селидівського міського суду.

13 грудня 2017 року в рамках Всеукраїнського тижня права учні 7-8 класів Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 завітали до Селидівського міського суду. Зустрічали школярів голова суду Черков Володимир Геннадійович, суддя Капітонов Віктор Ігорович, прокурор Аніщенко Андрій Олександрович, заступник керівника апарату суду Мамічева Ольга Петрівна.

Під час екскурсії учні ознайомилися з приміщенням суду, мали можливість задавати питання та отримувати кваліфіковані відповіді.

Також Володимир Геннадійович розповів, що Селидівський міський суд розглядає справи в порядку цивільного, кримінального, адміністративного судочинства. Голова суду Черков В.Г. повідомив учням про відповідальність дітей за скоєні злочини:
1) Адміністративна відповідальність неповнолітніх наступає з 16 років, а у разі вчинення підлітками адміністративних правопорушень до вказаного віку до відповідальності згідно чинного законодавства притягаються їх батьки.
2) Кримінальна відповідальність неповнолітніх наступає з 16 років, а за тяжкі та особливо тяжкі злочини – з 14 років.

Суддя Капітонов В.І. розповів про особливості своєї професії, адже робота судді є надзвичайно складною та відповідальною. Суддя зазначив, що високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян. Пояснив, як поводити себе під час слухання справи і які існують негативні наслідки порушення правил поведінки в суді.

Прокурор Аніщенко А.О. звернув увагу школярів на види покарань неповнолітніх за вчинені правопорушення. Діти дізналися, що до неповнолітніх застосовуються лише такі основні види покарань (ст. 98 КК України):
1) штраф;
2) громадські роботи;
3) виправні роботи;
4) арешт;
5) позбавлення волі на певний строк.

Крім цього, Андрій Олександрович розповів учасникам заходу про те, як відбувається судове засідання та показав учням клітку нового зразка з куленепробивним склом, що відокремлює обвинувачених (підсудних), засуджених від складу суду та присутніх.

Заступник керівника апарату суду Мамічева О.П. розповіла учням про технічні можливості системи відеоконференцзв’язку яка забезпечує одночасну двохсторонню передачу, обробку, перетворення та представлення інтерактивної інформації на відстані в режимі реального часу за допомогою апаратно-програмних засобів обчислювальної техніки.

Екскурсія сприяла розширенню уявлень учнів про юридичні професії, що необхідно для правильного вибору майбутньої професії, містила у собі навчально-пізнавальний характер.