Патріотичне виховання

Заняття з учнівським самоврядуванням з національно-патріотичного виховання:

Заходи щодо реалізації Концепції національно – патріотичного виховання  до 2025 року у Селидівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6

Що таке національний спротив?

Національний спротив – складова всеохоплюючої оборони України, що включає в себе комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян

України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України (стаття 1 законопроєкту «Про основи національного спротиву»).

Іншими словами, національний спротив – це залучення усього населення до протидії агресору, а також підготовка громадян України до такої протидії. Національний спротив здійснюється по усій території України – населення має можливість долучитись до територіальної оборони, яка організовується в усіх областях, в усіх районах для захисту території країни. У випадку ж окупації або захоплення частини території агресором (противником), на такій території організовується рух опору із залученням якомога ширших верств населення, щоб примусити агресора відмовитись від своїх планів. Ці два елементи – територіальна оборона і рух опору, є складовими національного спротиву.

Тематичні заходи у ЗОШ №6

3 метою утвердження ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму і мужності українців, які стали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Українського народу, в нашій школі були проведені тематичні заходи.

Відбулися круглі столи на тему: «Герої нашого краю-патріоти України,єдиної суверенної держави», «Герої Небесної сотні», де учні 9-х класів змогли висловити свої думки щодо подій Євромайдану. Також було проведено лекції на тему: «Герої сьогодення», «Подвиг, що непідвладний часу»,патріотично – інформаційну годину спілкування «Від Революції Гідності до Країни гідності».

Відбулися уроки-диспути на тему: «Герої-хто вони», «Що означає бути гідним?», «Культура людської гідності».Учні активно долучилися до обговорення подій Революції Гідності,подискутували та висловили свої позиції .
У бібліотеці проходила виставка книг та огляд періодичної преси, присвячені Дню Гідності та Свободи.

Відбувся показ документальних фільмів: «Зима,що нас змінила» , «Революція Гідності».
Учні нашої школи вже втретє приєдналися до проведення Всесвітнього Дня Гідності у рамках марафону Global Dignity Day: Ukraine. Всі заходи складалися з низки вправ і обговорень теми гідності, на яких учні та учениці з’ясовували яке значення має для них дана категорія, та розповідали історії про гідність із власного життя.

Вітаємо переможців конкурсу!

Команда нашої школи, гурток військово-патріотичного спрямування «Патріот» та керівниця гуртка Завада Анна, вибороли перемогу у міському етапі обласного конкурсу відеороликів – візитівок (презентацій) з національного виховання «Національне виховання – майбутнє держави» в номінації «Найкращій відеоролик загальноосвітнього навчального закладу»

День Соборності України

Учениці 10 класу Крет Вероніка та 11 класу Бакланова Анастасія взяли участь в обласній фотовиставці до Дня Соборності України «Україна – це ми».

Лідери учнівського самоврядування школи вільно, відкрито, гордо відзначають День Соборності нашої країни. Про єдність держави в нашій школі говоримо протягом року: під час засідань активісти школи неодноразово створювали «живі» ланцюги єднання, використовуючи при цьому державні прапорці. Наші школярі пишаються тим, що Україна відродилася та виховує нові покоління закоханих у рідну землю громадян. Незалежність України дає можливість кожному з нас стати господарем своєї землі, а для того, щоб ним стати, потрібно любити землю, віддавати їй розум та серце. Так, колектив нашої школи, проявляючи любов до власної праці, демонструє власний ланцюг єднання Опорної Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6. Нехай Бог допоможе нам здобути мир і творити своє майбутнє у вільній соборній державі!

Методичні рекомендації Донецького обласного дитячо-молодіжного центру до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту (27 січня) та Дня пам’яті Героїв Крут (29 січня): https://usm.dn.gov.ua

Міжнародний День Пам’яті Жертв Голокосту. #WeRemember.

Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучі болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
І мало хто життя порятував.
Чи їх вина, що родом із євреїв?
Чи їх вина, що не такі, як всі?
Невже ж і смерть заслужує трофеїв?
І щастя можна віднайти в сльозі?

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — пам’ятна дата,
запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц – Біркенау в Освенцимі.

Учні школи долучилися до флешмобу #WeRemember, а також вшанували
пам’ять жертв Голокосту в рамках акції «Запали свічку пам’яті».

29 січня – День Пам’яті полеглих у бою під Крутами

Стою німий… Схиляю низько чоло…
У спогадах подія судних днів
Жива встає… Точився бій навколо…
О, скільки їх, відважних юнаків

97 років тому, 29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. В цей день ми вшановуємо юних Героїв Крут, які понад сторіччя тому, зробили неможливе – на чотири доби зупинили більшовицьку армію, яка сунула на Київ, щоб задушити молоду Українську державу. Тих чий подвиг ми згадуємо сьогодні, – Героїв Крут – наші сучасники вже назвали «першими кіборгами». З учнями 7-9 класів проведено сінемологію «Крути 1918». Під час перегляду фільму велося обговорення подій які відбувалися по сюжету, дітям ставилися питання.

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у школі проведені виховні години: «Крізь пекло Афганської війни» (8-А, класний керівник Савченко Л.В.), «Афганістан болить в моїй душі» (7-Б, класний керівник Завада А.В.), «Згадаймо про Афганістан» (6-А, Мозгова О.П.), «Афганістан» (5-Б, класний керівник Лук’янець).

Для учнів 4-Б класу класний керівник Корнієнко Л.І. провела інформаційну хвилину, присвячену пам’яті героям-афганцям, під час якої діти записали кілька речень з цієї теми.  До проведення інформаційних хвилин долучились учні: 4-А класу (класний керівник Чумак Н.А.) – «Крізь пекло афганської війни», 1-Б (класний керівник Мізюк В.П.) – «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших країн», 3-В (класний керівник Зьорнушкіна Ю.Г.) – «Афганістан. Вшановуємо пам’ять загиблих».

Учні 11 класу написали диктант на уроці української мови «Афганська війна» (учитель Романенко Т.А.), в якому викладено інформацію щодо тривалості війни в Афганістані: з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року.

Учні 9-х класів (класні керівники: Малярова В.М., Єрьоменко О.Г.) переглянули відеофільм про події Афганської війни, написали листи воїнам-афганцям.

15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

#українська_мова

Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської).

За даними Національної академії наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів.
За лексичним складом українська найбільш споріднена з білоруською — 84% спільної лексики, з польською й сербською маємо 70% і 68% відповідно спільних слів, з російською — 62%.

На відміну від інших східнослов’янських мов, іменник в українській має 7 відмінків. Вирізняє її кличний відмінок, який існує також в латині, грецькій і санскритській граматиках.

У «Короткому словнику синонімів української мови» зібрано 4279 синонімічних рядів, а найбільше синонімів має слово «бити» — аж 45!

Українська багата на зменшувальні форми. Навіть слово «вороги» має зменшувально-пестливу форму, яку вжито в гімні України: «…згинуть наші вороженьки, як роса на сонці».

Найуживанішою в українському алфавіті є літера «п». З неї починається найбільша кількість слів. Найменш уживана — «ф», її вживають переважно в запозичених словах.

Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер: «дихлордифенілтрихлорметилметан» (хімікат для боротьби зі шкідниками).

Перший український «Буквар» видав у 1574 році у Львові першодрукар Іван Федоров. До наших часів дійшов лише один примірник книги, знайдений 1927-го в Римі. Нині стародрук зберігається в бібліотеці Гарвардського університету.

Найстарішою українською піснею вважають баладу «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?».

Найбільше перекладів серед українських творів має «Заповіт» Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.

Найбільше псевдонімів мав поет Олександр Кониський — свої твори він підписував 141 іменем, в Івана Франка було 99 псевдонімів, а письменник Осип Маковей користувався 56 вигаданими назвами.

“Леся Українка.Її життя i творчiсть.”

З нагоди вiдзначення 25 лютого 2021 року ювiлею 150 рокiв з дня народження видатноi украiнськоi письменницi та поетеси Лесi Українки для учнiв 10 класу шкiльна бiблioтека провела лiтературну годину “Леся Українка.Її життя i творчiсть.”

Була пiдготовлена мультимедiйна презентацiя, дiти ознайомилися з бioграфiєю поетеси. Мережко Аделiя, Придатько Влад та Торбенко Елiза прочитали її вiршi.
Бiблioтекарями була пiдготовлена книжкова виставка “Я в серцi маю те, що не вмирає.” Захiд розширив знання учнiв про життєвий i творчий шлях Лесi Українки та сприяє зацiкавленню творами поетеси.

150 років Лесі Українки

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української поетеси, драматурга, громадської діячки.

Леся Українка була і є прикладом для кожного з нас, уособленням надзвичайної сили волі, терпіння та любові до рідної землі. Ця жінка понад тридцять років хворіла тяжкими недугами, проте ніколи не шукала жалю до себе і все своє коротке життя була воїном за соціальну справедливість. Незважаючи на стогони виснаженої душі, вона працювала над творами, що сьогодні відносяться до шедеврів української поезії.

Учні 11 класу (учитель Романенко Т.А.) взяли участь у проведенні літературного заходу «Леся Українка – геніальна донька українського народу», у ході якого прокоментували презентацію щодо життя і творчості Лесі Українки, озвучили цікаві факти з її біографії, продекламували улюблені вірші.