Тиждень безпечного Інтернету 2019

05 лютого 2019 року оголошено Днем безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті, розказати батькам про ті ризики, на які можуть натрапити діти та підлітки в глобальній мережі, та як захиститися від цих ризиків.

Протягом тижня у школі проходила акція «Безпека дітей в Інтернеті». Учителя Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 провели ряд цікавих заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет, ігрові заняття з використанням різних інтерактивних форм.

Учні початкових класів познайомилися з «Правилами безпеки в Інтернеті», переглянули мультфільм «Фіксіки. Інтернет», відео «Безпека в Інтернеті». Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету.

В рамках круглого столу учні 5-6 класів були активними учасниками обговорення теми «Поради про те, як потоваришувати з Інтернетом». Після демонстрації відео “Фільм про правила безпеки в Інтернеті”, школярі дізналися про загрози та правила поведінки в Інтернеті. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів.

Уповноважений Президента України з прав дитини, спільно з Міністерством освіти та науки України та ювенальною превенцією запросили всі школи країни приєднатися 5 лютого 2019 року до проведення уроку в 7-11 класах з теми «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».Урок був розроблений у співпраці з кіберполіцією та видавництвом «Ранок», за підтримки Vodafone Україна. Інтернет-партнер уроку Датагруп. Мета уроку – інформування дітей про ризики надсилання своїх інтимних фото, а також про злочини, які з цим пов’язані. Під час проведення уроку діти познайомилися з такими поняттями як онлайн-грумінг, секстинг, переглянули відео «Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті».

Учителя школи стали учасниками вебінарів «#Stop_Sexтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах» та «Безпечний інтернет: як захистити дітей від кібербулінгу». Вебінари присвячені проблемі профілактики наявних загроз, що загострилися останнім часом – від знущань над іншими і мови ворожнечі до так званих смертельних квестів. Як запобігти найбільш негативним наслідкам і зупинити зловживання Інтернетом.

Учні 4-11 класів долучилися до конкурсу освітнього проекту «На Урок», де змогли перевірити та поглибити власні знання про правила поведінки в Інтернеті й одразу отримали нагороди за правильні відповіді. Головна мета — нагадати про необхідність інформування учнів про небезпеки, з якими вони можуть зіткнутися в Інтернеті; допомогти школярам засвоїти правила поведінки в мережі; актуалізувати та закріпити знання про безпеку в онлайні, отримані раніше.