День рідної мови

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина.

Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
І народу без мови нема.

Учні початкових класів дізналися, що українська мова – наш національний скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Діти відгадували загадки, співали українські пісні.

Для учнів середньої ланки були підготовлені найцікавіші факти про українську, які ми часто забуваємо. Згадали мудрі повчання відомих першозасновників української мови та збагатили свій словниковий запас, граючи у різні логічні та повчальні ігри.

Учням старшої ланки дуже сподобався мовний турнір «Знавці української мови», де школярі змогли продемонструвати свої знання і вкотре підтвердити думку, що українці розумна нація, яка має чим пишатися.

У 11 класі ЗОШ №6 до Міжнародного дня рідної мови було проведено диктант «Рідне слово», з якого учні дізналися цікаву інформацію про походження свята в Україні, яке відзначають з 1999 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”. У 5-х класах учителем української мови та літератури Мозговою О.П. було проведено інтелектуальну гру «Рідне слово в душі кожного із нас». Діти читали вірші, складали прислів’я, створювали есе «Краса і багатство рідної мови». Учні доводили, що мова – духовний скарб нації, яка є найголовнішою ознакою народу, що дає йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію.

Вислів, який обрало ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови «Мови – це важливо», досить актуальний сьогодні, бо нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.