Єдиний урок європейських мов

Європейський день мов відзначається щорічно з 2001 року за ініціативи Ради Європи з метою сприяти та популяризувати багатомовність у Європі. Вчителі Селидівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 провели для школярів Єдині уроки європейських мов, формували інтерес до вивчення рідної та іноземної мов.

26 вересня 2019 року вчителем Зубенко І.В. в 3-х та 4-х класах було проведено Єдиний урок європейських мов з теми «Видатні особи, які зробили внесок у розвиток європейської культури».

Метою даного уроку було ознайомити дітей зі святом Європейський День мов та видатною особою, що зробила внесок у розвиток європейської культури. Одним з таких був Марк Твен, відомий американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами його є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Діти познайомились з творами відомого письменника, виконали цікаві завдання за змістом твору «Пригоди Тома Соєра» та наприкінці уроку навчились говорити «Привіт» різними мовами Європи.

Європа багата мовами. Існує більше 200 європейських та інших світових мов, якими розмовляють громадяни походженням з інших континентів. Святкування Європейського Дня мов робить акцент на тому, що вивчення мови допоможе не тільки розширити свої горизонти і вільно спілкуватися з носіями, а й долучитися до культури цих народів.

26 вересня 2019 року вчителем Бачаловою С.А. в 11 класі був проведен Єдиний урок Європейських мов за темою «Видатні особи, які зробили внесок у розвиток європейської культури». На уроці учні дізналися про день,коли відзначається свято європейських мов, презентували інформацію про видатну людину, чиї винаходи стали відкриттям не тільки у Європі, та у всьому світі, Томаса Едісона.

Види завдань на уроці:
1) аудіювання незнайомого тексту та виконання вправ щодо його осмислення;
2) виконання кросворду “Inventors and inventions”;
3) гра «Snowballs».

Учні 5-А класу разом з учителем Подчасовою О.С. взяли участь в Єдиному уроці європейських мов та розглянули тему «Внесок Уільяма Шекспіра у світову та європейську літературу». Діти познайомились з біографією письменника, декламували монологи та діалоги, прослуховували аудіозаписи монологів з найпопулярніших творів.

В рамках проведення Єдиного уроку європейських мов «Видатні особи, які зробили внесок у розвиток європейської культури» учні 10 класу з учителем англійської мови Савченко Л.В., говорили про життя і творчість відомого англійського письменника і драматурга Вільяма Шекспіра. Він живе в нашій мові, в європейському суспільстві, в сучасній культурі, освіті та вихованні. З досвіду читання його творів на уроках зарубіжної літератури, учні зазначали величезний вплив В.Шекспіра на розвиток англійської мови як мови міжнародного спілкування. Відомі вислови Шекспіра, персонажі його творів стали справжніми скарбами для світової культури. В кінці уроку, підводячи підсумки, старшокласники відверто говорили про майбутні можливості і перспективи кожної молодою людини зі знанням мови у досягненні мрії, про шляхи удосконалення мовних навичок і вивчення нових європейських мов.

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою. Кожен народ, створюючи власну національну культуру, тим самим робить внесок у світову культуру, здійснюючи за її допомогою зв’язок з навколишньою природою та іншими народами. В результаті такого спілкування відбувається взаємне культурне збагачення. І як наслідок — різні культури розвиваються, ускладнюються, стають набагато різноманітнішими. Завдяки відомому українському поету та художнику Т.Г. Шевченко світ дізнався про прекрасну країну Україну з її національною культурою та мелодійною мовою.

На уроці англійської мови у 5 –А класі (учитель англійської мови Савченко Л.В.) з теми ”Відомі українці Т.Г. Шевченко” учні говорили про важке дитинство визначного поета, про його художній талант та відомі твори, які перекладені багатьма європейськими мовами і мають читачів у багатьох країнах світу.