Поради батькам щодо запобігання конфліктам і домашньому насильству

 1. Насамперед потрібно пам’ятати, що ця кризова ситуація не буде вічною.
 2. Щоранку, прокинувшись, казати собі якусь мотивуючу фразу.
 3. Планувати свій день, виходячи зі своїх потреб: це і спільний час з рідними, і час для свого хобі, працювати в городі, професійні завдання.
 4. Фізична активність (зараз вона просто необхідна!). Підтримує наш психологічний і емоційний стан, зводять до мінімуму виникнення депресії та надмірної тривоги.
 5. Розподілити між собою ролі. Намагайтеся проговорити і навіть прописати обов’язки. В кожного тоді буде своя відповідальність, повага до іншого. Це допоможе знімати навантаження на одну людину і згуртовувати вашу сім’ю.
 6. Для збереження доброго партнерського стосунку не забувайте про слова вдячності, підтримки, компліменти.
 7. Домовитися про час, щоб дозволити собі трохи відпочити.
 8. Домовитися про правило «стоп» – якщо хтось відчуває, що йому забагато, то може просто сказати «стоп» і таким чином зупинити напругу, що зростає в тій чи іншій ситуації.

Номери телефонів «гарячих ліній»:

 • Національна гаряча  лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 –  працює цілодобово;
 • Дитяча «гаряча лінія». 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного);
 • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
 • Урядовий кол-центр 1545;
 • У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103. На гарячі лінії також можна звернутись в онлайн режимі.

  Якщо ви знаєте, що серед ваших сусідів є проблемні сім’ї, або сім’ї, де є особи з інвалідністю, чи люди похилого віку, то ставши свідком можливого домашнього насильства, відразу ж повідомляйте відповідні органи!
 • Не залишайтесь осторонь і не будьте байдужими! Ви можете врятувати чиєсь життя!