Порядок дій громадян у разі оголошення евакуації

Одним із способів захисту громадян від наслідків надзвичайних ситуацій є евакуація з територій у разі виникнення воєнного конфлікту із застосовуванням агресором військової авіації.

У разі артобстрілів та бомбардування дійте так:

Якщо ви почули свист снаряду, одразу лягайте на землю, огляніться та знайдіть якесь заглиблення та сховайтеся там. Лежати потрібно для того, щоб знизити шанс попадання осколків. Усе це не допоможе при прямому попаданні, але знизить ризик осколочних поранень. Осколки летять уверх і по доторканій. Коли людина стоїть – більше шансів опинитися у них на шляху, ніж коли лежить.

Якщо обстріл застав вас у будинку, то спустіться у підвал (погріб або льох)

Якщо підвалу нема – спустіться на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. Заздалегідь знайдіть найбільш внутрішню кімнату, чим більше бетону навкруги, тим краще (знайдіть опорні стіни), якщо усі кімнати зовнішні, вийдіть на сходову клітину.

Ні в якому разі не знаходьтеся напроти вікон!

Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибирайте найбільш віддалену кімнату з протилежної сторони.

У місці, яке буде вибране, сісти на підлогу коло стіни – чим нижче сидить людина, тим більше шансів, що його не зачепить осколком. Знову ж таки, не напроти вікон. Вікна можна облаштувати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями.

Оповіщення населення міської громади про загрозу збройного конфлікту на території міської ради здійснюється за допомогою мобільного зв’язку, стаціонарного телефону та мережі Інтернет, про початок евакуації та порядок дій.

Якщо ви отримали інформацію

про початок евакуації дійте так:

1. Відключіть електрику, газ, воду, погасіть вогонь в каміні (печі);

2. Зберіть найнеобхідніші речі (документи, гроші, засоби першої необхідності); 3. Під час евакуації надайте допомогу літнім людям та людям з інвалідністю.